Mos Craciun cu plete dalbe PDF Print E-mail
Written by Claudiu Brisc   
Wednesday, 21 December 2011 08:53

Mos Craciun a trecut anul acesta la toti copilasii bolnavi de Cancer internati la Pediatrie 2 si Clinica Ion Chiricuta precum si la copilasii bolnavi care fac dializa internati tot la Spitalul de copii Pediatrie II sectia nefrologie pe data de 19 respectiv 20 decembrie . Vezi galeria foto.
S-au impartit in total un numar de aproximativ 50 cadouri motiv pentru care multumim lui Mos Craciun si unor oameni cu suflet mare cum ar fi cei de la :Compania Holcim dulciuri pentru pachetele realizate.
Scoala Internationala Cluj Napoca concert de colinde si strangere de fonduri pentru Asociatia noastra (donatie 2681 Ron si 20 Euro) bani pe care ii vom utiliza in alte campanii,
Organizatia Studentilor farmacisti de la UMF Cluj si minunatul cor al acestora care pe langa donatia de 1668,6 Ron facuta in urma unei campanii au incantat prin minunatele lor voci copilasii si pe parintii acestora cu un frumos concert de colinde atat copilasii de la Pediatrie 2 cat si pe cei de la Clinica Ion Chiricuta.
Mondiala Satu Mare produse in valoare de 1000 Ron,
Familia Scutaru dulciuri pentru copilasii de la Pediatrie 2 
Clubul copiiilor Awana Timisoara sub indrumarea domnului Gabriel Dragoiu pentru minunatele felicitari realizate cu manutele lor si pentru bibliile cu ilustratii trimise din suflet . 
Familia Nistor (Alina si Gabi)
pentru implicarea lor la toate actiunile realizate si dragostea cu care sprijina toti copilasii bolnavi.
Valter Ghidibaca - Mos Craciun  .

Deasemnea am primit promisiunea ca toti cei amintiti mai sus doresc sa participe si la urmatoarele noastre actiuni care speram sa fie cat mai dese si care sa nu fie doar de Craciun, Paste si alte sarbatori ci actiuni permanente, pentru a aduce mai mult sprijin atat moral cat si financiar familiilor greu incercate de aceasta crunta boala CANCER.
Ne bucuram enorm ca tot mai multe persoane si firme doresc sa se alature Asociatie noastre in toate campaniile noastre motiv care ne da un imbold in in tot ceea ce dorim si speram sa realizam.
Pentru ca se apropie minutata Sarbatoare a Nasterii Domnului Isus Hristos ne rugam si dorim ca cel nascut printre noi ,sa umple de bucurie si speranta inimile parintilor si sa aduca sanatate grabnica micilor suferinzi care isi petrec aceasta sarbatoare in paturi de spital cu cate o branula atarnata de manuta sau de picior unde mai au cate o vena vizibila.

Last Updated on Wednesday, 21 December 2011 10:07
 

Add comment


Security code
Refresh

sigla_asoc

Donatii PayPal

Restricted access

Who is online

We have 10 guests online

2_alexdamian 

Facebook FanBox